ANASAYFA DEVAM EDEN PROJELER BİTMİŞ PROJELER HAKKIMIZDA TAAHHÜT ARGIN TARIM

İLETİŞİM


  
 
Antalya emlak
TAHİR ARGIN
CÜNEYT ARGIN
YÖNETİM KADROMUZ
E - MAİL LİSTESİ
Antalya emlak inşaat yapı, konut, iş merkezi, işyeri, plaza, yazlık, site ,banka kredili konut satışı, taksitli konut satışı Uygun koşullarda konut yazlık ev apartman .Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-mail listemize kaydolun
İsim Soyad :
E-mail :
 
Argın inşaat proje detayı
 REFERANS KODU  379499
  Şehir / Semt  BURDUR / AĞLASUN
 Durumu  BİTMİŞ PROJE
 Ada parsel  ARGIN TARIM
 inşaatın konumu  ARGIN HAYVANCILIK
 daire sayısı  AHIR PIROJESİ
 konut tipi  500 BAŞ SÜT SIĞIRCILIĞI
 Kat Sayısı  AÇIK SİSTEM HAYVAN BARINAĞI
 Antalya emlak  ARGIN 7
 
 
 
 
 Özellikler
DEPO
GÜVENLİK KULÜBESİ
TAM OTOMATİK ASANSÖR
OTO PARK
MERKEZİ UYDU SİSTEMİ
KILİMA
GÖRÜNTÜLÜ DİYAFON
MERKEZİ GÖVENLİK KAMERA
HAVUZ
ÇOCUK PARKI
BASKETBOL SAHASI
KAPALI OTOPARK
 Ek Bilgiler
Burdur/ Ağlasun de; 500 Baş kurulu kapasiteye sahip Süt Sığırcılığı İşletmelerinde halen, Holsteincinsi sığırlardan oluşan 70 sağmal ile birlikte toplam 120 sığır bulunmaktadır. Sürünün çoğaltılmasında aynı cinsin boğa spermaları kullanılmaktadır. Bu sayede hayvan başına ortalama süt veriminin daha yukarıya çekilmesi ve sürü genetiğinin korunup geliştirilmesi sağlanmaktadır.

Yarı açık ve açık sistem hayvan barınakları bulunan işletmede, sürü yönetimi programı uygulanmaktadır. Sürü yönetimi sistemi içerisinde bilgisayar programları ile, tüm hayvan hareketleri, verim durumları, veteriner vizitleriile izlenmekte ve kontrol edilmektedir.

Sağmal inekler, yarı açık serbest duraklı ahırlarda barındırılmaktadır. Laktasyondaolan inekler için ayrı bir ahır bulunmaktadır. İşletmedeki dişi hayvanların tümünde manyetik tasma bulunmaktadır. Kızgınlıklar (aşım isteği) düvelerde hareketlilik artışı, ineklerde hem hareketlilik artışı,hemde süt verimindeki düşme dikkate alınarak, responder(alıcı) sistem sayesinde saptanmaktadır.

Buzağı Besleme Sistemi ve İgloları

Süt ve et kalitesinin yemleme ve buzağıların beslenmesinden itibaren başlandığı ilkesi ile hareket edilen Argın Çiftliği’nde, buzağıların beslenmesinde modern yöntemler kullanılıyor ve buzağıların yetiştirilmesine ayrı bir önem veriliyor.

Bu uygulamalar içerisinde buzağı hareketleri ve yem tüketimleri bilgisayarla kontrol edilmektedir.

Buzağılar doğumdan sonra ağız sütü ya da kolostrumu alması için ana yanında bırakılıyor. Ancak 24 saat geçmeden bireysel bölmelere alınıyor ve burada ağız sütüne 3 gün daha devam ediliyor. Ahır sütüne geçildiği günden itibaren buzağıların önünde sürekli olarak; su, yonca kuru ot, buzağı büyütme yemi bulundurularak düzenli olarak tazeleniyor.

Ayrıca buzağıların doğum ağırlıkları alındıktan sonra dişileri sarı, erkeklere kırmızı kulak küpeleri takılıyor. Buzağı doğum ağırlıkları ortalama dişilerde 38, erkeklerde 40 kg. 30 günün sonunda bireysel bölmelerden alınıp grup halinde barındırılmak üzere buzağı iglolarına taşınıyorlar. Buzağılar igloyaalındığında boyunlarına manyetik tasmalar takılıyor. Bir iglodanormal koşullarda 15 buzağı rahatlıkla barındırılabilmesine rağmen, hayvan ferahı açısından igloyerleşim sıklığı 8-10 buzağıyla sınırlandırılıyor. Her igloda1 buzağı besleme ünitesi, 4 igloyada bir mama dağıtım ünitesi bulunmakta.

Buzağı, mama besleme ünitesi önüne geldiğinde, bir defa da ancak 1.6 litre mama içebiliyor. Tekrar içmek istediğinde mama dağıtım ünitesi buzağının boynunda asılı manyetik tasmadan kulak no’sunugörüyor ve 140-150 dakika besleme ünitesine gelse bile, emzikten mama bırakılmıyor. Böylece toplam tüketimi belirlenen aralıkta öğünlere bölünerek, buzağının ilk hafta günde toplam 6 litre mama tüketmesi sağlanmış oluyor. Buzağılarda ishal görüldüğünde otomatik mama dağıtım üniteleri yardımıyla tuz, potasyum klorürü, rafine bikarbonat, toz dextroz, neoprinve protexinkarışımından karışımdan oluşan bir elektrolit solusyonuda verilebiliyor. Buzağılar 75 günlük olduklarında, 6 aylık olana kadar grup halinde dişi ve erkek birlikte yarı açık buzağı ahırlarında barındırılmaktadır. Altıncı aydan 15 aya kadar dişi ve erkekler artık ayrılıyor ve dişiler yarı açık genç dişi hayvan ahırlarında barındırılıyor. Dişiler 15 aydan sonra tohumlanıyorlar ve düve ahırlarına alınıyorl
  İLETİŞİM  
 İsim Soyad  TAHİR ARGIN
 Telefon  0532 563 12 73
 E-mail  tahir@argininsaat.com
 
Listeme Ekle  
Yazdır  
 
 Daha Fazla Bilgi İstiyorum  Arkadaşıma Gönder
 
 REFERANS KODU 379499
 İsim Soyad
 Telefon
 E-mail
 Mesaj
 Onay Kodu
 
   
ARGIN İNŞAAT NAKLİYAT EMLAK GIDA DAYANIKLIK TÜKETİM MALARI TARIM HAYVANCILIK SÜT ÜRÜNLERİ SANAYİ TURİZİM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ,,TİCARET SİCİL NO :46464: KAYITLI SERMAYESİ: 1,000,000 TL ANTALYA KURUMLAR VERGİ DAİRESİ VERGİ NUMARASI 074 044 12 89
Adres : KIZILARIK MAH KIZILIRMAK CAD. ARGIN İŞ MERKEZİ 80/A MURATPAŞA ANTALYA -
Telefon : 0 (242) 326 03 60 Fax : 0 (242) 326 03 64 E-mail : info@argininsaat.com
  66003